Temiz Hava, Temiz Yaşam Alanı, Sağlıklı Hayat

Triple Fresh

Yaşam Alanlarınızın Havası Değişiyor!

Vellteks’ten yaşam alanlarınızın havasını temizleyerek dinlenme kalitesini artıran yepyeni bir teknoloji: Triple Fresh.

Döşemelik kumaş teknolojisinin yenilikçi gücü Vellteks’in ürün geliştirmedeki felsefesi; daha rahat, kaliteli ve konforlu bir yaşam için en iyisini üretmektir. Yapılan araştırmalarda yaşam alanlarınızda yeteri kadar temiz hava olmadığı durumlarda dinlenme kalitesinin düştüğü ve bu durumun stres seviyenizi artırdığı tespit edilmiştir.

Döşemelik kumaş teknolojisinde bir ilk olan Triple Fresh yaşam alanlarınızın havasını temizliyor ve size sağlıklı bir yaşam sunuyor.

Triple Fresh, yapısında bulunan özel formülasyonlu metal kompleks sayesinde katalizör* görevi üstlenir ve formaldehit**, amonyak***, asetik asit**** ve nikotin gibi koku veren zehirli gaz gruplarını parçalayarak havayı temizler. Koku gidermede bugüne kadar geliştirilmiş ürünlerin aksine kokuyu maskelemeden ve hapsetmeden kesin çözüm sunan Triple Fresh, kötü kokuları katalizör etkisiyle parçalayarak ortamın havasına ferahlık kazandırır. Bu teknoloji sayesinde yaşam alanlarınızın havasının temizlenip yenilenmesini sağlar ve temizlenen hava dinlenme kalitesini maksimuma taşır.


* Reaksiyonun hızlanmasını sağlar ve reaksiyon sonucunda yapısında herhangi bir bozulma olmaz.

** Renksiz ve kokusuz bir gazdır. Oda ortamında belirli bir değerin üzerinde bulunursa sağlık açısından risk oluşturur. Avrupa’da yapılan araştırmalarda evlerin %8’inde havadaki Formaldehit miktarı Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından belirlenen sağlık sınırlarının üzerinde çıkmıştır. Bu oran yeni evlerde %15’e kadar çıkmaktadır.

*** Çok keskin kokulu, renksiz bir gazdır. Fazla miktarda solunduğunda insan sağlığı için zararlı etkiler gösterir.

**** Sigaranın yapısında 4000’den fazla kimyasal madde bulunur. Asetik asit, sigaranın yapısında en çok bulunan ve en zararlı olan maddelerden biridir.

Havayı Kirleten Maddeler Her Yerde! Peki Çözüm Nerede?

Hava...

Tüm canlılara yaşam veren en önemli element… Yaşamak için açık ve kapalı alanlarda günde ortalama 23.000 kez soluduğumuz havanın temiz ve kaliteli olması sağlıklı bir yaşamı da beraberinde getirir. Peki soluduğumuz havanın temizliğinden nasıl emin olabiliriz?

Kapalı alanların havası ne kadar temiz olursa olsun, açık alanların havasından 2 ile 5 kat daha kirlidir. Hatta bu oran bazen 100 kata kadar da çıkabilmektedir. Kapalı bir ortamın havasında sigara dumanı, virüs, bakteri, akar ve toz gibi 2.000`den fazla canlı ve cansız madde bulunur. Bunların yanı sıra mobilya, halı, bilgisayar, klima, kozmetik ürünleri ve temizlik malzemeleri zehirli gaz ve kötü koku saçarak ortamdaki havanın sağlığımızı tehdit etmesine neden olur.

Özellikle daha fazla vakit geçirdiğimiz alanlarda bu risk daha artar. Vellteks bu tehditleri yok etmek için bulduğu çözüme “Triple Fresh” adını verdi.Triple Fresh’in yapısında bulunan özel formülasyonlu metal kompleks 3’lü katalizör etkisi gösterir. Bu etki sayesinde zehirli gaz grupları ile reaksiyona girerek bu gazları zararsız hale getirir. Triple Fresh’in sahip olduğu 3’lü katalizör etki bu reaksiyonun daha hızlı ve sonsuz bir biçimde gerçekleşmesini sağlar.

Triple Fresh Ürün Avantajları

Uyku ortamının havasını temizler.
Kötü kokuyu maskelemeden ve hapsetmeden kesin çözüm sunar.
İnsan sağlığını olumsuz etkileyen koku ve gazları parçalayarak yok eder.
Zararlı gazlardan kaynaklanan alerji, baş ağrısı, mide bulantısı ve göz yanması gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
Uyku kalitesine sağladığı katkı ile yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olur.
Etkisi zaman içinde kaybolmaz, sonsuz bir döngü içerisinde devam eder.
Reaksiyon sırasında ortamda herhangi bir atık oluşturmaz.
Yıkamaya karşı dayanıklı ve çevre dostu bir üründür.
Ferahlık
Ferahlık
Koku Giderme
Koku Giderme
Yıkanabilir
Yıkanabilir
Vellteks'e Özel
Vellteks'e Özel
Çevre Dostu
Çevre Dostu
Test Raporları
Test Raporları
Tahriş Etmez
Tahriş Etmez